+7 (700) 978-59-22

Басқа жаңалықтар

Республикамыздың «Үздік тіл мамандары» мен «Үздік ұжымдары» анықталды

  • 03.05.2019, 12:40
  • Маңызды

Қазақ тіл білімі мен әдебиеттану ғылымдарының негізін салушы ғалым, ұлттық жазудың реформаторы, ағартушы Ахмет Байтұрсынұлы атындағы ІІІ Республикалық қазақ тілі мен әдебиеті олимпиадасы өзі мәресіне жетті. Олимпиада қорытындысы бойынша республикамыздың қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің майталман ұстаздары «Үздік тіл мамандары» мен «Үздік ұжымдары» анықталды.

Олимпиада 10 сәуірден 30 сәуірге дейін Qaztest.kz қазақ тілді интернет олимпиада сайтында ұйымдастырылды.

Олимпиада биыл 3 жыл қатарынан ұйымдастырылды. Байқаудың жылдан жылға абыройы артып, республикамыздағы беделді олимпиадаларының қатарына қосылып отыр. 2019 жылы олимпиадаға республикамыздың барлық өңірлерінен жас өрендер қатысып, жүлделі орындарға ие болды.

Олимпиада жүлдегерлері марапат қағаздарын жеке парақшасындағы СЕРТИФИКАТТАР бөлімінен жүктеп алады.

Олимпиада ережесін сәйкес олимпиадада 20 оқушысы жүлдегер атанып, қазақ тілі мен әдебиеті пәнін оқушы жастарға жоғары деңгейде меңгерткен ұстаздарымызға «Үздік тіл маманы» номинациясы тағайындалып, арнайы дипломмен марапатталады.

ОЛИМПИАДА ҚАТЫСУШЫЛАРЫ ҚАЙЫРЫМДЫЛЫҚ ШАРАСЫНА АТСАЛЫСТЫ

Қатысу жарнасының белгілі бір пайызы «Добровольное Общеcтво Милоcердие» қорына қаржылай көмек ретінде аударылды. Алдағы уақытта қаржының қандай мақсатқа жұмсалғаны туралы ақпаратты сайтымызға жариялаймыз. 2019 жылдың ақпан айында ұйымдастырылған байқаулардың нәтижесінде қаржы Кемелхан Арсен есімді бүлдіршіннің еміне жұмсалған болатын. Біздің мақсатымыз оқушыларымыздың бойына қайырымдылық пен игі істер жасауды сіңіру, болашақ ұрпаққа дұрыс жол көрсету.

Олимпиада ережесіне сәйкес ең жоғары балл алған 50 қатысушыға «Қазақстан үміті» төсбелгісі, 100 оқушыға «Ұлан» және «Ақжелкен» республикалық жасөспірімдер мен балалар басылымының алты айлық жазылымы сыйға беріледі. Сыйлық иегерлерінің тізімі.

«Үздік тіл маманы» номинациясының иегерлері

 

Аты-жөні

Мектеп атауы

Тіркеу нөмірі

1

Жетенова Гүлмира Қасымқызы 

Шымкент қаласы  №1 үш тілде оқытатын мамандандырылған мектеп-интернаты

D-164

2

Саиынова Гульжаина Маратовна 

Атырау облысы, Атырау қаласы, Балықшы ауылдық округі, Ақжайық ауылы жалпы білім беретін «М.Отаралиев атындағы орта мектеп» КММ 

D-165

3

Мухаметчина Айша Абдрахмановна 

«Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытылатын №20 арнаулы лицейі»КММ 

D-166

4

Игисинова Жанар Майлыбайқызы 

Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназиясы 

D-167

5

Нурсейтова Айгүл Қанапияқызы 

Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназиясы 

D-168

6

Ногаева Жанна Ескендірқызы 

Алматы облысы, Панфилов ауданы  Головацкий атындағы орта мектебі 

D-169

7

Аязбаева Ардақ Базарханқызы 

Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназиясы 

D-170

8

Бахтиярова Рая Аубакировна 

Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы Мұғалжар ауылы Мұғалжар жалпы білім беретін орта мектебі

D-171

9

Бақыт Ақкүрең

Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы №8 орта мектеп

D-172

10

Дощанова Бағила Орынбайқызы

Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы «№3 жалпы білім беру орта мектебі» КММ

D-173

11

Култаева Ботагоз Турганбаевна

Түркістан облысы, Созақ ауданы

Т.Момбеков атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебі

D-174

12

Жунусова Жулдыз Темержановна

Қарағанды  қаласы «№102 мектеп-гимназия»КММ

D-175

13

Гафурова Жанар Кабылбековна

Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы «Қыстау – Күршім Негізгі Орта Мектебі» Кмм

D-176

14

Утупова Камшат Темирхановна

Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Подстепное ауылы Теректі аудандық лингвистикалық гимназиясы

D-177

15

Өтепберген Рысты Тұрлыбекқызы

Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы Атамекен орта мектебі КММ

D-178

16

Абуова Зура Султановна

 Нұр-Сұлтан қаласы №57 орта мектеп

D-179

17

Губайдуллина Бағдагул Бақтығалиқызы

Атырау қаласы №31 мектеп-гимназия

D-180

18

Бекентаева Айғаным Қалесқызы

Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы «Сәулет» мектеп-лицейі

D-181

19

Коныртаева Гульмира Максутбековна

Қарағанды облысы, Теміртау қаласы  №15 қазақ мектеп-гимназиясы

D-182

20

Ержігіт Айзада Нұржанқызы

Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы №11 МФММ

D-183

21

Альменова – Жаимова Айгүл Қантөреқызы

Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы Ембі қалалық № 4 жалпы білім беретін орта мектебі

D-184

22

Табынбаева Акзер Джанабаевна

Маңғыстау облысы,  Жаңаөзен қаласы №23 орта мектеп

D-185

23

Бержанова Гульнахия Исаковна

Нұр-Сұлтан қаласы Қазақ ұлттық өнер университетінің Дарынды балаларға арналған мектебі мен колледжі

D-186

24

Мукатова Мизамгул Бактияровна

Атырау қаласы №31 мектеп-гимназия

D-187

25

Арыстангалиева Анар Алтыбаевна

Атырау облысы, Қызылқоға ауданы Х.досмұхамедұлы атындағы орта мектебі

D-188

26

Тасмағамбетова Кенже Махатқызы

Батыс Қазақстан облысының Ақжайық ауданы білім бөлімінің "Талап мектеп-бөбекжай кешені" КММ

D-189

27

Құдабаева Жазира Қуанышбекқызы

Жамбыл облысы, Тұрар Рысқұлов ауданы Жамбыл атындағы орта мектебі

D-190

28

Молдабекова Дана Жандарқызы

Жамбыл облысы, Тұрар Рысқұлов ауданы Жамбыл атындағы орта мектебі

D-191

29

Хасанова Алия Салимовна

Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы Теректі аудандық лингвистикалық гимназиясы

D-192

30

Тулегенова Мирамкуль Исаевна

Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қамыстыбас станциясы №21 орта мектеп

D-193

31

Сәрсенбаева Зоя Сәбуқызы

Ақтөбе қаласындағы Үш тілде оқытатын №21 орта мектеп-гимназиясы

D-194

32

Кыдырова Багитгул Салимовна

Атырау қаласы Қ.Сәтбаев атындағы №19 мектеп- гимназиясы

D-195

33

Назарбекова Мейрамкуль Мухташовна

Алматы облысы, Іле ауданы №186 Алматы қаласы білім басқармасының «С.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі 

D-196

34

Калиолданова Айнур Сагатаевна

Алматы облысы Ескелді ауданы Қарабұлақ орта мектебі

D-197

35

Жумабекова Баян Рамазановна

Павлодар облысы Баянауыл ауданы З.Ақышев атындағы ЖББОМ

D-198

36

Оразалиева Жазира Нуржакыповна

Алматы облысы, Іле ауданы М.Мақатаев атындағы №13 орта мектеп

D-199

37

Cидагалиева Алия Мураткановна

Атырау қаласы №31 мектеп-гимназия

D-200

38

Ахметова Эльмира Шакировна

Жамбыл облысы, Шу қаласы Жамбыл атындағы гимназия

D-201

39

Оспанова Мира Ахановна

Тараз қалалық әкімдігінің білім бөлімінің №3 мектеп-лицей әкімшілігі

D-202

40

Нурмаганбетова Гулнар Смагуловна

И.Нүсіпбаев атындағы Алматы облыстық мектеп-интернаты, Алматы қаласы

D-203

41

Утепова Гульмира Тұрсынханқызы

«№ 4 ОМ МДШО» КММ, Алматы облысы, Текелі қаласы

D-204

42

Хамитжанова Гульжанат Далеловна

«№ 4 ОМ МДШО» КММ, Алматы облысы, Текелі қаласы

D-205

43

Матикулова Майра Кусалиевна

Қарағанды облысы, Приозерск қаласы  №1ЖОББМ

D-206

44

Даулетова Шырын Махамадалиевна

Қызылорда облысы, Шиелі ауданы №48 Әуелбек Қоңыратбаев атындағы мектеп-лицейі

D-207

45

Қонысбаева Гүлгүл

Жамбыл атындағы гимназия Жамбыл облысы, Шу қаласы

D-208

46

Нұршаева Индира Кәкимбайқызы

Шығыс Қазақстан облысы, Аягөз ауданы    №6 ОМ

D-209

47

Әбдікерім Дана Әлімбекқызы

Жамбыл облысы, Меркі ауданы, Меркі ауылы Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы

D-210

48

Медиева Шолпан Дерьябаевна

Бейнеу ауданы әкімдігінің «Атамекен орта мектебі» КММ

D-211

49

Таркешева Гаухар Абдимажитовна

Қызылорда қаласы С.Сейфуллин атындағы №4 орта мектебі

D-212

50

Базарбаева Айнұр Қуанышқызы

Жамбыл облысы, Жаңатас қаласы Абылай хан атындағы мектеп-лицейі

D-213

51

Абишева Шынар Бейсеновна

Жамбыл облысы, Жаңатас қаласы Абылай хан атындағы мектеп-лицейі

D-214

52

Кожамбердиева Кулимхан Бакиртаевна

Қызылорда облысы Шиелі ауданы №48 Ә.Қоңыратбаев атындағы мектеп-лицейі

D-215

53

Адиева Жанар Шындаулетовна

Жамбыл облысы, Меркі ауданы Иван Трубицын атындағы 17ЖББМГ

D-216

54

Бекбаева Сая Тынысбайқызы

Алматы облысы Көксу ауданы Еңбекшіқазақ орта мектебі

D-217

55

Алтауова Дина Нурдилдаевна

Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қамыстыбас станциясы №21 орта мектеп

D-218

56

Мирамкуль Тулегенова Исаевна

Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қамыстыбас станциясы №21 орта мектеп

D-219

57

Оспанова Айнур Акбаевна

Алматы облысы, Қарасай ауданы Шалқар орта мектебі

D-220

58

Урбисинова Салтанат Куанышбаевна

БҚО Теректі ауданы Федоровка қазақ жалпы орта білім беретін мектебі

D-221

59

Садыкова Асель Зайнатовна

Жамбыл облысы, Тараз қаласы Төле би атындағы №8 гимназия

D-222

60

Джунусова Шынар Аугановна

Алматы облысы, Панфилов ауданы, Қоңырөлең ауылы «Қожбанбет би атындағы орта мектеп» КММ

D-223

61

Уразова Улдай Жексенгаливна

Маңғыстау облысы Ақтау қаласы № 28 мектебі

D-224

62

Сүйеуова Жанат Бейсембаевна

Атырау қаласы Қ.Сәтбаев атындағы №19 мектеп- гимназиясы

D-225

63

Тұрғамбаева Кулшат Бейсекеновна

Талдықорған қаласы «Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытылатын №20 арнаулы лицейі»КММ

D-226

64

Жарқынбек Жанат Тиыштықбекқызы

Қызылорда облысы, Шиелі ауданы, Байсын ауылы №207 «Жаңатұрмыс» орта мектебі

D-227

65

Қайдауылова Сандуғаш Ғабиденқызы

Тараз қаласы, Б.Момышұлы атындағы №45 қазақ классикалық гимназиясы

D-228

66

Алишева Жұлдызай Рахмановна

Алматы қаласы білім басқармасының «С.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі 

D-229

67

Талғат Гульвира Талғатқызы

Жамбыл облысы, Меркі ауданы Темірбек Қожакеев атындағы №39 ЖББМГ

D-230

68

Абдрасилова Гульназ Ауганбаевна

Жамбыл облысы, Жамбыл ауданы, Ерназар ауылы Б Кейкиев атындағы орта мектебі,

D-231

69

Талғат Гульвира Талғатқызы

Жамбыл облысы Меркі ауданы Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы

D-232

70

Бупешова Асемгул Узакбаевна

 Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "№23 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

D-233

71

Акбакирова Гульнара Омирзаковна

Алматы облысы,Талдықорған қаласы, Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп КММ

D-234

72

Игалиева Бакытгул Айдынгалиевна

Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "№23 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

D-235

73

Джолдасова Замира Артыкбаевна

Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "№23 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

D-236

74

Ногаева Жанна Ескендировна

Алматы облысы, Панфилов ауданы Головацкий атындағы орта мектебі

D-237

75

Раманкулова Гульмира Курманалиевна

Шымкент қаласы А.Байтурсынов №50 мектеп гимназия

D-238

76

Арыстанбекова Улбосын Шынаровна

Түркістан облысы, Бәйдібек ауданы, Сарқырама ауылы О.Орманов атындағы жалпы орта мектебі

D-239

77

Аликулова Алмагуль Салибаевна

Алматы қаласы білім басқармасының «С.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі 

D-240

78

Шарипкулова Камшат Аманжолқызы

Алматы облысы, Ескелді ауданы,
"Ескелді ауданы әкімдігінің Байысов атындағы орта мектебі МДШО" КММ 

D-241

79

Жумабекова Шинаргуль Рамазановна

Павлодар облысы, Баянауыл ауданы №1 Майқайың жалпы орта білім беру мектебі

D-242

80

Сатыбалдина Лаззат Сериковна

«А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы» КММ Қарағанды қаласы

D-243

81

Кашбай Сая Әбдіғаниқызы

Ақтөбе қаласы «№55 ЖББОМ» КММ

 

D-244

82

Мырзабаева Лунара Ержановна

Алматы облысы, Талдықорған қаласы №14 орта мектеп - гимназиясы

D-245

83

Далеуова Светлана Асауовна

Ақтөбе қаласы №38 қазақ орта мектебі

D-246

84

Қомпыш Айзат

Алматы облысы, Талдықорған қаласы №22 орта мектеп

D-247

85

Алтыбаева Алтыншаш Асқарқызы

Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы

Атамекен орта мектебі КММ

D-248

86

Сабирова Айнур Нуржановна

 Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы №40 ЖОББ мектеп

D-249

87

Ақсубаева Раушан Жұмағалиқызы

Алматы облысы, Ақсу ауданы Б. Сырттанов атындағы орта мектебі

D-250

88

Алденбекова Индира Толебаевна

 

Жамбыл облысы, Меркі ауданы Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы

D-251

89

Карабалаева Майра Хамитовна

Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданы М.Жұмабаев атындағы жоббм

D-252

90

САДЫКОВА ГҮЛЗИРА АБДЫКАЛЫКОВНА 

Алматы облысы, Панфилов ауданы, Кішішыған ауылы, «Кішішыған орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» каммуналдық мемлекеттік мекемесі

D-253

91

Тоқтарқызы Айгүл

Алматы облысы,Көксу ауданы, Злиха Тамшыбай атындағы орта мектебі

D-254

92

АЛЬМЕНОВА – ЖАИМОВА АЙГҮЛ ҚАНТӨРЕҚЫЗЫ

Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы Ембі қалалық № 4 жалпы білім беретін орта мектебі

D-255

93

Еркебаева Салтанат Маликовна

Алматы облысы, Алакөл ауданы Үшарал №1орта мектебі

D-256

94

Кусёва Салтанат Жумабековна

Жамбыл облысы, Жамбыл ауданы А.Макаренко атындағы орта мектебі

D-257

95

Шалқарбаева Гульмира Жаксылыковна

Қызылорда қаласы, Қызылжарма ауылы Сақтапберген Әлжіков атындағы №144 орта мектеп

D-258

96

Байниязова Ғазиза Аманбаевна

Қызылорда қаласы, Қызылжарма ауылы Сақтапберген Әлжіков атындағы №144 орта мектеп

D-259

97

Жайсанбаева Сәуле Мақашқызы

Қызылорда қаласы, Қызылжарма ауылы Сақтапберген Әлжіков атындағы №144 орта мектеп

D-260

98

Балкожаева Дамира

Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы

Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы

D-261

99

Абдраманова Гулпан Бейсеновна

Жамбыл облысы, Меркі ауданы Иван Трубицын атындағы №17 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы

D-262

100

БАЕКИНА АЯЖАН ЕЛЕУСІЗҚЫЗЫ

Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы «№23 ОМЛ» КММ

D-263

101

АБДІРАХМАНОВА ЗОЯ ҚАЛЖАНҚЫЗЫ

Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы «№23 ОМЛ» КММ

D-264

102

Кулпеисова Сабира Избасаровна

Қарағанды қаласы «А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы»КММ

D-265

103

Сатыбалдина Лаззат Сериковна

Қарағанды қаласы «А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы»КММ

D-266

104

Байдовлетова Балымай Саулебаевна

Ақтөбе қаласы  Пригород орта мектебі

D-267

105

Шукирхан Назгуль

№4 ЖББОМ, Қарағанды қаласы

D-268

106

Бакирова Гүлнар Сманқызы

Түркістан облысы, Төле би ауданы

Ангарата жалпы орта білім беретін мектебі

D-269

107

Қожамқұлова Шолпан Есентайқызы

Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы

D-270

108

Намазбаева Жанар Жаксылыковна

Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы №92 гимназия

D-271

109

Ибраева Перизат Абдумуталиповна

Қызылорда облысы, Арал ауданы №75 орта мектебі

D-272

110

Бакиева Гульбала Арыстанбековна

Ақтөбе облысы Темір ауданы №1 Шұбарқұдық мектеп-гимназиясы

D-273

111

Садвакасова Кулимжан Кииковна

Қарағанды қаласы, №92 гимназия

D-274

112

Саурыкова Алия Байузаковна

Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы

D-275

113 Ботыбаева Аяулым Кайырбековна Алматы қаласы «Д.Бабаев атындағы №115 жалпы білім беретін мектеп»КММ D-276
114 Тогузбаева Айман Уябаевна

 Алматы қаласы №115 ЖББМ

D-277
115 Құрманалиева Жадыра Құрманғазықызы Алматы облысы, Ескелді ауданы Жетісу орта мектебі D-278
116 Ербол Мәргүл Алматы облысы, Ескелді ауданы Жетісу орта мектебі D-279
117 Зайтбекова Раушан Исабаевна Алматы облысы, Ескелді ауданы Жетісу орта мектебі D-280
118 Насырова Гүлжан Турарбековна Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназиясы D-281

Сонымен қатар олимпиаданың жоғары деңгейде өтуіне атсалысып, ұжым болып жоғары нәтиже көрсеткен үздік мекемелерге ережеге сәйкес «Үздік ұжым» дипломы тағайындалды.

«Үздік ұжым» номинациясының иегерлері

Алматы облысы, Ескелді ауданы Қарабұлақ орта мектебі

Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы Қандыағаш қалалық №3 мектеп-гимназиясы

Жамбыл облысы, Шу қаласы Жамбыл атындағы гимназия

Алматы қаласы № 104 жалпы білім беретін мектеп

Талдықорған қаласы «Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытылатын №20 арнаулы лицейі» КММ

Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы А.М.Горький атындағы мектеп-лицейі

Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназия

И.Нүсіпбаев атындағы Алматы облыстық мектеп интернаты

Алматы облысы «Ескелді ауданы әкімдігінің Жетісу орта мектебі» МКМ

Қазақ ұлттық өнер университетінің Дарынды балаларға арналған мектебі мен колледжі

Ақтөбе қаласындағы Үш тілде оқытатын №21 орта мектеп-гимназиясы

Алматы облысы «Ескелді ауданы әкімдігінің Жетісу орта мектебі» МКМ

Атырау қаласы №31 мектеп-гимназиясы

Қарағанды облысы Приозерск қаласының №1 жалпы орта білім беретін мектебі

Алматы облысы Жамбыл ауданы Ұзынағаш ауылы  С.Бердіқұлов атындағы орта мектебі

Алматы облысы, Текелі қаласы № 4 орта мектеп

Жамбыл облысы, Жаңатас қаласы, Сарысу ауданы әкімдігі білім бөлімінің Абылай хан атындағы мектеп-лицейі

Алматы облысы Көксу ауданы Еңбекшіқазақ орта мектебі

Алматы облысы Қарасай ауданы «Шалқар орта мектебі» ККМ

«Қожбанбет би атындағы орта мектеп»КММ Алматы облысы Панфилов ауданы Қоңырөлең ауылы

Атырау қаласы №19 Қаныш Сәтпаев атындағы мектеп гимназиясы

Ақтөбе қаласы, №23 ОМЛ

Қарағанды қаласы «А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы» КММ

Ақтөбе қаласы №38 қазақ орта мектебі

Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы №23 мектеп

Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Орлы ауылы, Н.С.Манаев атындағы жалпы орта мектебі

Бейнеу ауданы "Атамекен орта мектебі"

Ақтөбе облысы Пригород орта мектебі

«Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің Төле би атындағы №8 гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Талдықорған қаласы «Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп» КММ

Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қарашалаң ауылы № 75 орта мектебі

Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы

Қызылорда облысы, Шиелі ауданы,№48 Әуелбек Қоңыратбаев атындағы мектеп-лицейі
Жамбыл облысы, Меркі ауданы, Меркі ауылы   Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы

 

Марапаттар электронды түрде өтініш жіберген және өтініштегі почталарға 3 мамыр 15:00-ден бастап жіберіледі.

 

Құрметпен Qaztest.kz сайты

Құрманалиева Жадыра Құрманғазықызы